Problemy z IPTV?

Polska Telewizja Internetowa online

Czy masz system IPTV ? Czy masz problemy z buforowaniem oraz “zacinaniem” obrazu?

Potrzebujesz lepszej wydajności i szukasz wsparcia dla swojego urządzenia IPTV? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Jesteśmy dla Was tutaj, aby wyjaśnić, czym jest buforowanie, dlaczego tak się dzieje i co możesz z tym zrobić.

Co to jest buforowanie?

Aby zrozumieć buforowanie, musisz najpierw zrozumieć, że strumień IPTV nie jest wysyłany bezpośrednio do urządzenia w takim stanie, w jakim jest. Zamiast tego serwer IPTV wysyła „pakiety” danych.

Dzięki tym pakietom możesz przesyłać strumieniowo przez kilka sekund po utracie połączenia internetowego.

Jeśli wystąpi opóźnienie w wysyłaniu, odbieraniu lub przetwarzaniu tych pakietów danych, związane z wolniejszych buforowaniem w danym momencie przez twój internet, urządzenie zatrzymuje się na czas oczekiwania na kolejne pakiety.

Proces ten nazywa się buforowaniem. Czy istnieje sposób na rozwiązanie problemów z buforowaniem IPTV? To może zależeć od kilku kwestii. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem, ale niektóre są poza Twoją kontrolą.

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia zagadnień związanych z buforowaniem, wykonaj test szybkości oraz wielkości wskaźnika buforu twojego połączenie internetowego.

Dostawca Predkosc.pl

Oto kilka potencjalnych rozwiązań problemów związanych z buforowaniem.

 

Zbyt wiele urządzeń podłączonych do sieci spowalnia sieć, co prowadzi do dłuższych czasów ładowania. Im więcej komputerów, konsol do gier, radia internetowego, telefonów i tabletów masz w swojej sieci, tym wolniej. Te urządzenia pobierają dla siebie tylko część szybkości przetwarzania Internetu. Pierwszym krokiem do naprawy strumienia buforowania jest odłączenie niepotrzebnych urządzeń.

Ponowne uruchomienie routera i urządzenia IPTV to kolejny krok. Zdziwiłbyś się, ile problemów naprawiono podczas ponownego uruchamiania urządzeń. Czasami połączenie między urządzeniami staje się niezsynchronizowane, więc musisz je ponownie uruchomić, aby ponownie uruchomić czyste połączenie.

Większość ludzi łączy się z Internetem za pośrednictwem „Dostawcy systemu bezprzewodowego Internetu”. Połączenie bezprzewodowe jest świetne, jeśli nie możesz uzyskać standardowego kabla usługi 4G. Jednak systemy te cierpią również z powodu problemów z połączeniem i szybkością, szczególnie w godzinach szczytu, lub wieczorem. Spowalniają również latem, kiedy więcej osób jest podłączonych do Internetu w domu. Niestety, niewiele można zrobić z tym problemem poza zmianą dostawcy Internetu. Podłącz kabel Ethernet do urządzenia IPTV, aby sprawdzić, czy sieć internetowa się poprawi.

Streaming IPTV wymaga stabilnego i przyzwoitego połączenia internetowego. Oto zalecane minimalne prędkości Internetu dla IPTV:

  • 60-65 Mb/s dla treści Ultra HD 
  • 80-85 Mb/s dla treści 4K
  • Optymalny ping powinien zawierać się w przedziale 15-25

To kolejny problem, z którym niewiele można zrobić. Szybkość Twojego Internetu, jest określana przez Twojego dostawcę usług internetowych i niewiele możesz zrobić, aby przyspieszyć. Poza tym musisz pamiętać, że nieprawdą jest jeśli otrzymujesz sygnał np. 100 Mb/s to masz „dobry” internet. Twoje urządzenie może korzystać z zaledwie kilkunastu procent tej szybkości, na co wpływ ma np. rodzaj odbiornika Wi-fi w urządzeniu, lub opisane powyżej problemy z pasmem, na jakim w danej chwili pracuje Router.

Niektóre urządzenia IPTV pozwalają użytkownikom zwiększyć rozmiar bufora. Oznacza to, że Twoje urządzenie pobiera więcej danych. Będziesz mieć więcej miejsca do zabawy, czekając na więcej danych. Sprawdź ustawienia systemowe swojego urządzenia, aby sprawdzić, czy możesz zmienić ustawienia buforowania. Jeśli nie widzisz ustawienia, spróbuj poszukać w Internecie instrukcji, jak to zrobić.

 

Przesyłanie strumieniowe treści HD i FHD wymaga więcej buforu niż treści SD. Jeśli masz wolne połączenie internetowe i napotykasz dużo buforowania, powinieneś przełączyć się na kanały SD. Kanały SD są lepiej buforowane, co oznacza, że ​​działają płynniej niż kanały HD.

 

Twoje połączenie internetowe jest zarządzane przez dostawcę usług internetowych (ISP). Powszechnie wiadomo, że dostawcy ci często przekierowują dane przez mniej obciążone usługi czasami. Minusem jest to, że Twoje połączenie działa trochę wolniej, ponieważ dane docierają do Ciebie dłużej. Zmiana DNS-ów przy połączeniu internetowym z twoim urządzeniem może również bardzo pozytywnie wpłynąć na jakość oglądanego materiału:

  1. Znajdź w ustawieniach sieci swoje połączenie
  2. Odznacz "połącz automatycznie".
  3. Usuń numer DNS.
  4. Wprowadź DNS Google: 8.8.8.8 (może pojawiać się pole DNS2 lub rezerwowy) wówczas dodaj: 8.8.4.4

Zalecamy przeprowadzenie testu szybkości online, aby zweryfikować szybkość połączenia internetowego. Możesz sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych ogranicza Twoje połączenie, czy nie. Speed test

 

Nawiązanie połączenia przewodowego z routerem prowadzi do szybszego i bardziej stabilnego internetu w porównaniu z połączeniem bezprzewodowym. Jeśli router znajduje się zbyt daleko od komputera, rozważ użycie wzmacniacza sieci Range Extender, lub połącz urządzenie bezpośrednio za pomocą kabla LAN.

 

 

Końcowe przemyślenia

Przy tak wielu czynnikach wpływających na prędkość internetu trudno jest znaleźć jedno rozwiązanie, które je wszystkie naprawi. Wypróbuj kilka różnych rozwiązań, aż telewizor IPTV będzie działał poprawnie.